Бюджет та громадськість

Порядок взяття на облік інвалідів для забезпечення технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами.

З 01.01.2007 року забезпечення громадян засобами пересування, реабілітації та протезно – ортопедичними виробами здійснюється у новому «Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення, переліку таких засобів», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 року № 1652, зі змінами, внесеними з 01.01.2009 року постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2008 № 1015 відповідно якої:
Облік інвалідів та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання осіб.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:
- засоби для пересування;
- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
- протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття).

КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНИМИ ТА ІНШИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
- інваліди та діти-інваліди безкоштовно забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації;
- діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату безкоштовно забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації (крім засобів для пересування);
- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони безкоштовно забезпечуються протезно-ортопедичними виробами і спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення протезними виробами;
- особи, які забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок безкоштовно забезпечуються засобами для самообслуговування та догляду;
- жінки після мастектомії безкоштовно забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами, компресійними рукавами;
- інваліди по слуху безкоштовно забезпечуються мобільними телефонами, як засобами для письмового спілкування та обміну інформацією;
- інваліди І та ІІ групи по зору безкоштовно забезпечуються годинниками, магнітофонами, тактильними пристроями для спілкування та обміну інформацією;
- інваліди І та ІІ групи по зору з числа студентів, юристів, журналістів, педагогів, керівників безкоштовно забезпечуються диктофонами.

Для постановки інвалідів на облік для подальшого забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення наступний перелік документів:
1) Копія ідентифікаційного коду;
2) Копія паспорта 1,2,11 сторінки;
3) Копія довідки МСЕК.;
4) Копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів, які отримали групу інвалідності після 01.01.2007 р.);
5) Копія висновку ЛКК щодо визначення необхідності забезпечення засобом реабілітації;
6) Копія пенсійного та пільгового (за наявності) посвідчення.
Копії подаються з відповідними оригіналами.

Для постановки дітей - інвалідів та дітей до 18 років на облік для подальшого забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення наступний перелік документів:
1) Копія ідентифікаційного коду одного з батьків та дитини;
2) Копія паспорта 1,2,11 сторінка одного з батьків та свідоцтва про народження дитини;
3) Копія висновку ЛКК – корінець для дитини-інваліда;
4) Копія індивідуальної програми реабілітації (для дітей - інвалідів, які отримали групу інвалідності після 01.01.2007 р.);
5) Копія висновку ЛКК щодо визначення необхідності забезпечення засобом реабілітації;
6) Копія пенсійного посвідчення для дітей-інвалідів;
7) Довідка з ЖКП про склад сім»ї або копія будинкової книги з реєстрацією дитини в м.Рівне.

Копії подаються з відповідними оригіналами.
Для постановки ветеранів військової служб, органів внутрішніх справ та ветеранів державної пожежної охорони на облік для видачі направлення на безкоштовне замовлення виготовлення протезно-ортопедичних виробів та спеціальних засобів для самообслуговування необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення наступний перелік документів:
Копія ідентифікаційного коду;
Копія паспорта 1,2,11 сторінка.;
Копія висновку ЛКК для забезпечення засобом реабілітації;
Копія пенсійного посвідчення.
Копії подаються з відповідними оригіналами.

Згідно поданих заяв та вищезазначених документів громадяни реєструються на облік в управлінні праці та соціального захисту населення для подальшого забезпечення згідно чинного законодавства необхідними виробами. На кожного заявника формується особова справа з подальшим внесення інформації про особу до Центрального банку даних з проблем інвалідності, який створюється з метою контролю за виготовленням та видачею особам необхідних технічних засобів реабілітації та протезно-ортопедичних виробів.

Для безкоштовного забезпечення протезно-ортопедичними виробами та ортопедичним взуттям необхідно звернутися в наступному порядку до:
Поліклініки за місцем проживання для оформлення відповідного висновку ЛКК (з чітким зазначенням необхідного виробу).
? ? ? ? ?
Управління праці та соціального захисту населення, з повним комплектом вищезазначених документів, що відповідає категорії заявника, на отримання направлення для замовлення в протезно – ортопедичному цеху відповідного виробу.
? ? ? ? ?
Протезно - ортопедичний цех (за власним вибором) з направленням управління праці та соціального захисту населення для замовлення безкоштовного протезно – ортопедичного виробу.

Діти-інваліди та діти віком до 18 років забезпечуються протезними виробами у міру свого виростання. У разі, якщо антропометричні розміри не змінилися, забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на вибір - зимовим або літнім.
Інваліди забезпечуються щороку двома парами ортопедичного взуття на вибір - зимовим або літнім.
Інваліди забезпечуються протезами нижніх та верхніх кінцівок раз на 3 роки.
Працюючі інваліди забезпечуються протезами з розрахунку 2 одиниці на 4 роки.
Жінки після мастектомії забезпечуються протезами молочної залози з ліфами для кріплення ( компресійні рукави при потребі) на термін - 1,5 року.
При повторному зверненні для забезпечення протезно-ортопедичними виробами необхідно подавати лише медичний висновок ЛКК щодо визначення необхідності забезпечення у даному засобі
Інвалідам, зареєстрованим в м. Рівне інвалідні візки для пересування (кімнатні, вуличні), крісла коляски з електричним приводом, палиці, милиці та інші індивідуальні пристрої видаються в управлінні праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, Соборна, 12 відповідно до медичних рекомендацій.
Для безкоштовного забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідам необхідно стати на облік.
І. Для постановки на облік інвалідів для забезпечення інвалідними візками (кімнатними та вуличними), палицями, милицями, ходунами необхідно подати повний комплект вищезазначених документів для даної категорії громадян.
ІІ. Інвалідними візками з електроприводом забезпечуються інваліди у яких згідно з висновком обласної МСЕК є медичні показання для їх отримання та відсутні протипоказання до керування, тобто, за станом здоров’я потребують забезпечення даним засобом пересування і здатні ними керувати.

Для постановки на облік для забезпечення, крім повного комплекту вищезазначених документів, даної категорії громадян необхідно подати наступні документи:
- заява встановленого зразку на забезпечення інвалідним візком;
- довідка ДАІ про відсутність автотранспорту;
- довідка про вид і розмір пенсії;
- довідка обласної МСЕК про наявність медичних показань на забезпечення інвалідним візком з електроприводом;
- довідка про зареєстроване місце проживання.

На проходження обласної МСЕК для визначення доцільності забезпечення інвалідним візком з електроприводом в кабінеті №11 управління за наявності довідки про інвалідність та паспорта заявника видається направлення.
Кріслом колісним з електроприводом не забезпечуються діти-інваліди до досягнення 14-річного віку.

ІІІ. Для оформлення дитячих інвалідних візків (КДР 1040, КДР 1030) за індивідуальним замовленням в НВЦ «Антей-ЛТД», крім повного комплекту вищезазначених документів, даної категорії громадян необхідно подати наступні документи:
висновок ЛКК з діагнозом та зазначенням виду необхідного виробу, підтверджену підписом та печаткою (копія та оригінал);
анкету на виготовлення технічного засобу реабілітації за індивідуальним замовленням, заповнену лікарем медичної установи (бланки в управлінні).

ІV. Для забезпечення дітей-інвалідів іншими засобами реабілітації: стілець складний зі столиком, стійка-парта, шведська стінка, ходуни різних моделей, стіл спеціальний, стійка нахилена та вертикальна, стіл різновисокий, стіл ігровий, поручні, виготовленими на НВЦ «Антей-ЛТД», необхідно подати повний комплект вищезазначених документів для даної категорії громадян та висновок ЛКК з діагнозом.
Засоби пересування та засоби побутової реабілітації видаються інвалідам в порядку черги безкоштовно, без права продажу, дарування або передавання іншій особі на терміни експлуатації:
інвалідні візки кімнатні - 4 роки;
інвалідні візки вуличні – 3 роки;
візки з електроприводом - 8 років;
палиці -2 роки;
милиці-3 роки;
ходуни -4 роки;
магнітофони, диктофони та мобільні телефони – 5 років;
годинники механічні – 5 років;
годинники електронні – 2 роки.
Інваліди та діти інваліди можуть бути одночасно забезпечені кімнатною і вуличною візками або візком з електроприводом та ( за вибором) кімнатним чи вуличним візком.
Інвалідний візок з електроприводом видається в разі відсутності у користуванні автомобіля, отриманого через органи соціального захисту.
При повторному зверненні для забезпечення технічними засобами реабілітації необхідно подавати лише медичний висновок щодо визначення необхідності у даному засобі реабілітації.
За відсутності технічного засобу реабілітації відповідної модифікації, інваліди можуть бути тимчасово забезпечені іншим засобом реабілітації, наявним в Пункті прокату технічних засобів реабілітації управління праці та соціального захисту населення.
Заміна пошкоджених технічних засобів реабілітації проводиться в разі неможливості (недоцільності) проведення ремонту виробу. Інвалід або уповноважена ним особа повинна звернутись в управління з заявою про заміну пошкодженого засобу та самим засобом. Після підтвердження неможливості (недоцільності) проведення ремонту пошкодженого виробу, інвалід забезпечується, за наявності, новим відповідним засобом або його аналогом.
В разі смерті інваліда або відсутності потреби в користуванні, отримані засоби повертаються в управління праці та соціального захисту населення в обов’язковому порядку.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.