Бюджет та громадськість

Громадські активісти та влада ділились практиками участі у бюджетному процесі на форумі у Львові

Форум Львів бюджетФорум Львів бюджетУ місті Львові 6-7 жовтня 2016 року відбувся дводенний форум «Практики та виклики участі громадськості у бюджетному процесі».
Захід був завершальним з серії навчальних семінарів, воркшопів щодо посилення спроможності громадських активістів брати участь у бюджетному процесі та реалізовувати ініціативи у своїх регіонах.
Форум організований ГО «Центр громадської адвокатури» у рамках проекту «Залучення у бюджетний процес через активну і компетентну участь громадськості», що реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
У заході взяли участь представники громадських організацій, громадські лідери, які є активними учасниками громадських ініціативах щодо прозорості бюджетів та залучення громадян до їхнього формування, представники органів влади та медіа з різних регіонів України.
Завданням форуму стало формування ефективного майданчику для спільного огляду існуючих практик участі громадськості у бюджетному процесі, які застосовуються в Україні, аналізу їх успішності та викликів, я також проблем застосування.
В рамках першого дня учасники мали змогу ознайомитись із практиками запровадження «бюджету участі» у містах Львові, Житомирі, Черкаси, обговорити можливості громадського моніторингу використання бюджетних коштів. Учасники ознайомились із бюджетною адвокацією на прикладі включення фінансування соціального компоненту у Обласну цільову соціальну програму з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у Львівській області на 2016-2018 роки.
Також була організована дискусія у форматі «Відкритий простір», завдяки чому обговорено вісім тем щодо викликів участі громадян у бюджетному процесі. Застосування формату дозволило, щоб теми для «порядку денного» пропонувались і обговорення модерувалось самими учасниками.
В рамках другого дня презентовано та обговорено загальні питання та проблеми механізмів залучення громадськості до бюджетного процесу, впровадження бюджету участі на прикладі окремих міст, приклади вирішення проблем громади через бюджетне адвокатування, участь громадськості у процесі реалізації, звітності, оцінці бюджетного процесу.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.