Бюджет та громадськість

У Дублянській ОТГ визначалися із стратегічними напрямами розвитку громади

13 липня 2016 року в селищі Дубляни, що на Самбірщині, відбувся семінар «Основи сталого розвитку територіальної громади». В рамках заходу учасники вивчали основні питання із стратегічного планування, механізмів залучення громадськості та загалом налагодження міжсекторної співпраці в громаді. Також під час семінару учасники проводили попередній SWOT-аналіз громади, визначилися із стратегічними напрямками і завданнями для їх розвитку.

Відкрив семінар голова Дублянської об’єднаної територіальної громади Роман Когут. Він наголоси на важливості стратегічного бачення в житті громади, розповів про існуючий стан, проблеми та перспективи розвитку. Також привітали учасників семінару і побажали плідної і конструктивної роботи Олексій Орловський, директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження», і Тетяна Яцків, голова Центру громадської адвокатури.
Програма семінару була представлена як теоретичною, так і практичною частиною. У першій тренери та експерти навчали учасників, що таке стратегія розвитку громади і в чому важливість стратегічного мислення, а також, що таке міжсекторна співпраця, як вона вливає на розвиток громади і яка роль статуту територіальної громади у налагодженні такої співпраці.
В межах практичної частини учасники під наглядом експертів здійснили аналіз існуючого стану громади, оцінили її можливості, сильні та слабкі сторони. Далі шляхом використання методу «RADAR» визначалися із стратегічними напрямами розвитку. На думку учасників пріоритетне значення для громади мають розвиток сільського господарства, інфраструктури та соціально-культурної сфери. Під час роботи в групах було здійснено спробу до пошуків конкретних завдань спрямованих на розвиток цих стратегічних напрямів.
У підсумку семінару було представлено подальші кроки реалізації проекту по розробці стратегії розвитку Дублянської об’єднаної територіальної громади та сформовано із числа учасників дві робочі групи, які займатимуться подальшою підготовкою проектів стратегії, статуту громади та інших локальних актів.
Загалом учасниками заходу стали керівництво та представники апарату селищної ради, депутати, громадські активісти, керівники закладів соціально-культурної сфери, представники бізнесу.
Серед експертів та гостей заходу були Оксана Дащаківська, керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження», Андрій Пелехатий, експерт проекту, науковий співробітник Інституту регіональних досліджень ім. Долішнього НАН України, Галина Гречин, експерт з питань децентралізації та розвитку громад Асоціації міст України та ін.

Захід проводився громадською організацією «Центр громадської адвокатури» в межах проекту «Сталий розвиток Дублянської об’єднаної територіальної громади через стратегічне планування», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.