Бюджет та громадськість

Чи найнижча ціна найвигідніша?

Чергова закупівля Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова привернула увагу учасників моніторингу.

Проведена закупівля (Вісник державних закупівель № 31(16.02.2016) від 16.02.2016, оголошення № 043503) очікувана вартість якої становила 679 575,20 грн. завершилася результатом акцептованої пропозиції на суму 682 573.22 грн. (з ПДВ).

Предметом закупівлі були «Сполуки сіркоорганічні та інші органічно-неорганічні сполуки; гетероциклічні сполуки, н.в.і.у.» (всього 21 позиція) (Код 20.14.5, Сполуки сіркоорганічні та інші органічно-неорганічні сполуки; гетероциклічні сполуки, н.в.і.у).

На розгляд комісії з конкурсних торгів було подано 2 пропозиції:
- Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «УКРОПТПОСТАЧ»;
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Медичний центр «М.Т.К.».

В результаті розгляду пропозицій комітетом з конкурсних торгів було встановлено, що пропозиції двох організацій допускаються до участі у конкурсі.
Критерієм оцінки відбору переможця торгів визначено показник «Ціна», за яким Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «УКРОПТПОСТАЧ» отримало 99,1 балів, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Медичний центр «М.Т.К.» - 100 балів.
Шляхом поіменного голосування вирішено пропозицію учасника торгів Товариство з обмеженою відповідальністю «Медичний центр «М.Т.К.» визнати найбільш економічно вигідною.

Отже, переможцем даної закупівлі стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Медичний центр «М.Т.К.» 682 573,22 грн., що на 2 998,02 грн. більше представленої в оголошенні про проведення закупівлі вартості.

У зазначеній ситуації (п.2 ст.30 ЗУ «Про здійснення державних закупівель») замовник не зобов’язаний, але має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі якщо ціна найбільш вигідної пропозиції конкурсних торгів перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі. У такій ситуації замовник не скористався своїм правом, а визнав найнижчу ціну найбільш економічно вигідною.
Така ситуація вводить в оману потенційних учасників торгів, оскільки, при заявленій вартості закупівлі, більшість організацій відмоляться від участі за умови перевищення вартості їх пропозицій на незначну суму від задекларованої очікуваної вартості.

Публікацію створено в рамках проекту “Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні”, який виконується Центром громадської адвокатури за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду «Відродження».

Ярослав Хауляк, Центр громадської адвокатури

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.