Бюджет та громадськість

Громадськість матиме змогу навчитися застосовувати інструменти для участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні

З 1 вересня 2015 року Центр громадської адвокатури розпочав реалізацію проекту “Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні”, який виконується Центром громадської адвокатури за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду «Відродження».

На сьогодні завдяки активній участі експертів та активістів у сфері громадської участі, у законодавстві наявні ряд інструментів для залучення громадськості до формування та реалізації місцевої та національної політики, розвиваються інструменти для залучення громадян до бюджетного процесу, створення умов для прозорості та відкритості інституцій публічної влади. Незважаючи на те, що відбувається постійний процес оновлення і зміни процедур, громадськість та влада мають певний «арсенал» таких інструментів для співпраці, окрім того, вони можуть їх адаптувати та не обмежені наявними.
Що стосується бюджетного процесу, в уявленні громадян він є досить складним, і «презентується» зводом незрозумілих цифр, термінів та процедур. Така позиція і далі підтримується, адже тоді складніше зрозуміти як плануються та витрачаються кошти платників податків, відсутня участь громадськості та можливість її компетентного «включення» у процес.
Даний проект покликаний стимулювати створення та апробацію комунікаційних механізмів залучення громадського сектору, який певним чином позиціонує свою діяльність як діяльність у сфері покращення стану охорони здоров’я, підвищити розуміння та компетенцію у сфері бюджетоутворення та використання коштів. Також він створить позитивну практику у сфері, яка на сьогодні є однією із проблемних, залучення громадськості до бюджетного процесу, яка може бути стимулом для застосування в інших сферах бюджетного фінансування.
В результаті очікується забезпечення нових і кращих практик забезпечення прозорості та підзвітності діяльності органів публічної влади з роботи із бюджетними коштами у сфері охорони здоров’я, сприятливих умов та механізмів залучення громадян до планування та контролю витрачання бюджетних коштів, посилення спроможності громадськості та влади використовувати інструменти громадської участі та контролю у сфері бюджету.
Публікацію створено в рамках проекту “Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні”, який виконується Центром громадської адвокатури за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду «Відродження».

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.