Бюджет та громадськість

Антимонопольний комітет виявив дискримінаційні вимоги у документації конкурсних торгів

Громадська організація “Центр громадської адвокатури” здійснює громадський моніторинг державних закупівель з метою виявлення порушень Закону України «Про здійснення державних закупівель», та звернення до компетентних органів для вчасного реагування.

Закупівля «20.59.1 Фотопластинки й фотоплівки, плівка для миттєвого друку; фотохімікати та фотографічні незмішані речовини (плівка радіографічна, флюорографічна, проявник для автоматичної обробки рентгенівської плівки, фіксаж для автоматичної обробки рентгенівської плівки, плівка лазерна медична)», відповідно до оголошення № 157006, що опубліковано в «ВДЗ» № 284(02.07.2015) від 02.07.2015 р., що проводиться Комунальною установою Львівської облради "Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр", 01998147, що знаходиться за адресою: вул.Зелена, 477, м.Львів, 79000».
Згідно з документацією конкурсних торгів подання пропозицій здійснюється до 31.07.2015р. Забезпечення пропозиції конкурсних торгів не вимагається.
08.07.2015р. Комітетом з конкурсних торгів було прийнято рішення про внесення змін до документації конкурсних торгів, яким було продовжено термін подання пропозицій до 10.08.15р. Забезпечення пропозиції конкурсних торгів в даному випадку також не вимагається.
05.08.2015р. Комітетом з конкурсних торгів вдруге було прийнято рішення про внесення змін до документації конкурсних торгів, яким було продовжено термін подання пропозицій до 04.09.2015р. Також замовником було прийнято рішення про забезпечення пропозицій конкурсних торгів в сумі 48 000 грн.
Центр громадської адвокатури звернувся з даним порушення до Антимонопольного комітету України для того, щоб звернути увагу та перевірити можливість факту порушень державної закупівлі, а саме недоліки в документації конкурсних торгів, а також дискримінаційних вимог, відповідно до чинного законодавства та повноважень, передбачених для контролюючих органів у сфері державних закупівель. У разі виявлення порушень зобов’язати замовника привести документацію конкурсних торгів у відповідність до вимог чинного законодавства України, а у випадку неможливості усунути певні порушення – відмінити процедуру закупівлі.
В отриманій відповіді від Антимонопольного комітету України було зазначено, що з приводу тієї самої державної закупівлі у вересні також звернулася Терещенко Наталія Володимирівна щодо встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів.
За результатами розгляду скарги Постійно діючою колегією Антимонопольного комітету України було прийняте рішення від 29.09.2015р. №1736-р/ПК-ск, згідно з яким Комунальну установу Львівської облради "Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр" зобов’язано внести зміни до документації конкурсних торгів на закупівлю «20.59.1 Фотопластинки й фотоплівки, плівка для миттєвого друку; фотохімікати та фотографічні незмішані речовини (плівка радіографічна, флюорографічна, проявник для автоматичної обробки рентгенівської плівки, фіксаж для автоматичної обробки рентгенівської плівки, плівка лазерна медична)», відповідно до оголошення № 157006, що опубліковано в «ВДЗ» № 284(02.07.2015) від 02.07.2015 р., з метою усунення порушень, а саме: підпункт 3 пункту 7 розділу 3 Документації, де встановлено наступне: "спроможність учасника поставити товар повинна підтверджуватись оригінальним гарантійний листом від виробника про передачу повноважень на продаж (реалізацію) товару в Україні у необхідній кількості, якості та у потрібні терміни".
Зазначені вище вимоги Документації обмежують коло учасників Процедури закупівлі лише тими суб'єктами господарювання, які можуть отримати оригінальний гарантійний лист від виробника про передачу повноважень на продаж (реалізацію) товару в Україні у необхідній кількості, якості та у потрібні терміни, та перешкоджають взяти участь у Процедурі закупівлі тим учасникам (зокрема, ФОП Терещенко Н. В.), які з незалежних від них обставин не можуть отримати такі гарантійні листи, та можуть отримати такі листи, зокрема, від представників, дистриб'юторів тощо виробників. Разом з цим Замовником не доведена необхідність встановлення у Документації вищевказаної вимоги.
Публікацію було створено в рамках проекту “Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні”, який виконується Центром громадської адвокатури за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду «Відродження».

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 1 гість.