Бюджет та громадськість

Переможця державної закупівлі обрали, а протокол відхилення пропозицій конкурсних торгів опублікувати забули

В ході здійснення громадського моніторингу громадська організація «Центр громадської адвокатури» виявила наявність порушень Закону України «Про здійснення державних закупівель», а саме порядку оприлюднення інформації про закупівлю, що передбачений статтею 10 цього Закону. Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар комітету з конкурсних торгів замовника.

Зокрема, виявлено у ході «вибіркового» моніторингу закупівель, що можуть нести корупціогенні ризики:
1. Закупівля №198526, "ВДЗ" 338(17.09.2015) від 17.09.2015 за відкритою процедурою “засоби дезінфекції 6 найменувань”, що проводився Львівським обласним державним клінічним лікувально-діагностичним кардіологічним центром Львівської облдержадміністрації, що знаходиться за адресою: вул.Кульпарківська. 85, м.Львів, 79015.
Згідно протоколу розкриття пропозицій, на тендер подавалися 3 учасники:
1. Приватне підприємство «Октеніфарм» 420 020,00 грн.
2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «МПІ» 400 000,00 грн.
3. Товариство з обмеженою відповідальністю «Госпітальний Менеджмент» 211 845,84.
Переможцем визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «МПІ». Проте найнижчу ціну запропонувало Товариство з обмеженою відповідальністю «Госпітальний Менеджмент». Але будь-якої інформації про відхилення пропозицій конкурсних торгів на веб-порталі Уповноваженого органу немає.
Нагадуємо, що відповідно до ч.1 ст.10 вищевказаного Закону, замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: інформацію про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу - протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення.
А також відповідно до ч. 2 ст.29 Учасник, пропозиція конкурсних торгів якого відхилена, повідомляється про це із зазначенням аргументованих підстав протягом трьох робочих днів з дати прийняття такого рішення. Інформація про відхилення пропозиції оприлюднюється відповідно до статті 10 цього Закону.
Таким чином, мають місце порушення вимог ст. 10 Закону «Про здійснення державних закупівель»., а саме: інформація про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу - протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення.
Центр громадської адвокатури звернувся до Державної фінансової інспекції у Львівській області з приваду даного порушення, а саме: звернути увагу та перевірити можливість факту порушень державної закупівлі, а саме порушення термінів опублікування інформації на веб-порталі Уповноваженого органу, відповідно до чинного законодавства та повноважень, передбачених для контролюючих органів у сфері державних закупівель. У разі виявлення порушень зобов’язати замовника усунути певні порушення, а у випадку неможливості усунути певні порушення – відмінити процедуру закупівлі. Також вжити заходів відповідно до чинного законодавства та повноважень, передбачених для контролюючих органів у сфері державних закупівель.
Публікацію було створено в рамках проекту “Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні”, який виконується Центром громадської адвокатури за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду «Відродження».

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.