Бюджет та громадськість

Народні депутати не підтримали законопроект, який мав посилити профілактику виробничого травматизму та удосконалити надання соціальних послуг сім'ям загиблих на виробництві

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці на своєму засіданні 13 травня 2009 року не підтримав внесений Урядом законопроект, який мав посилити профілактику виробничого травматизму та удосконалити надання соціальних послуг сім’ям загиблих на виробництві.

„Мені, як Міністру, важко зрозуміти таку позицію народних депутатів. Переконана, не зрозуміють її і люди, яких це безпосередньо стосується. Адже їм, по суті, відмовлено у посиленні державних гарантій та розширенні можливостей надання медико-соціальних послуг потерпілим та членам їхніх сімей”, - сказала, коментуючи цей факт Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова.

За її словами, Мінпраці розробило цей проект акта, щоб звести до мінімуму можливість повторення в подальшому на шахтах України тієї жахливої аварії, що сталася 18 листопада 2007 року на орендному підприємстві „Шахта імені О.Ф.Засядька”. Тоді від її наслідків здригнулася вся країна. На жаль, ситуація з технікою безпеки у вугільній галузі продовжує залишатися складною, вважає Міністр. Останнє тому свідчення – аварія на шахті „Новодзержинська”, під час якої 4 травня 2009 року знову загинули люди.

Людмила Денісова переконана, що прийняття згаданого законопроекту допоможе кардинально змінити ситуацію у цій сфері. Адже ним пропонується низка норм щодо підвищення рівня матеріального забезпечення потерпілих на виробництві та членів їх сімей, визначаються економічні важелі впливу на роботодавця за порушення законодавства про працю та охорону праці й невжиття ним заходів щодо безпечного ведення робіт та запобігання виробничого травматизму. Істотно посилюється фінансова складова завдання страхування від нещасного випадку щодо проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.

Як поінформувала Міністр, Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради України надано узагальнюючий висновок, що за результатами розгляду законопроекту у першому читанні він може бути прийнятий за основу з урахуванням зауважень і пропозицій. І Мінпраці готове врахувати ці пропозиції.

Крім того, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці були надіслані доповнення до статті 29 законопроекту. Це доповнення дозволяє здійснювати перерахунок щомісячної страхової виплати у разі досягнення дітьми, що залишилися сиротами після загибелі одного з батьків на виробництві та дітьми, які отримували виплати по втраті годувальника до досягнення визначеного Законом віку, на користь інших непрацездатних осіб в сім’ї шляхом перерозподілу страхової суми сім’ї загиблого.

„Цей документ надзвичайно потрібен і людям, і суспільству в цілому. Тому ми будемо вносити його на розгляд Комітету повторно”, - наголосила Людмила Денісова.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.