Бюджет та громадськість

Яким є розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності і в яких випадках орган соціального захисту населення може відмовити у призначені такої допомоги?

Призначення допомоги по тимчасовій не працездатності регулюється Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
Розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності залежать від страхового стажу. Зокрема, передбачено, що вона становить 60% середньої заробітної плати для застрахованих осіб, які мають страховий стаж до 5 років, 88% - при страховому стажі від 5 до 8 років, а за наявності страхового стажу понад 8 років розмір допомоги дорівнює 100% середньої заробітної плати.
Однак з цього правила є також два винятки, допомога виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати не залежно від страхового стажу особам, які належать до І-ІV категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також одному з батьків чи особі, що їх заміняє та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи.
Дана допомога виплачується на підставі листка непрацездатності.
Рішення про призначення допомоги ухвалюється впродовж 10 днів з дня надходження необхідних для цього документів.
Органи соціального захисту населення можуть відмовити у призначені такої допомоги у випадках:
- коли особа захворіла або травмувалась при вчиненні злочину;
- у разі умисного заподіяння шкоди своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби;
- за час перебування особи під арештом чи за час проведення судово-медичної експертизи;
- за час примусового лікування, призначеного постановою суду;
- у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталася внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;
- за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.