Бюджет та громадськість

Громадяни, які працюють за межами країни, можуть добровільно сплачувати внески до Пенсійного фонду

На сьогоднішній день 1,5 млн. громадян України працюють за кордоном.

Фактично ці громадяни не беруть участі у пенсійній системі і періоди їх роботи за кордоном не враховуваються при обчисленні їх пенсій в Україні. Зокрема, це стосується тих громадян, які працюють за кордоном в країнах з якими не підписані відповідні договори. Це означає, що з одного боку вони позбавлені пенсійних прав, а з іншого – Пенсійний фонд України недоотримує внески на пенсійне страхування.

Пенсійним фондом України розроблено Порядок добровільної участі у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за спрощеною процедурою громадян України, які працюють за межами України і не є платниками єдиного податку.

ПОСТАНОВА 10.03.2009 N 10-1

Порядком передбачено, що для добровільної участі у пенсійному страхуванні особа може звернутись:

– особисто за місцем проживання,

– через мережу Інтернет,

– через Контакт-центр,

– поштою.

Механізм добровільної участі у пенсійній системі описано у Порядку добровільного пенсійного страхування громадян України, які працюють за межами України (відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 10.03.2009 р. № 10-1)

Порядок добровільного пенсійного страхування громадян України, які працюють за межами України

Пам’ятка для осіб, які виявили бажання взяти добровільну участь у пенсійній системі.

ПАМ’ЯТКА для осіб, які виявили бажання взяти добровільну участь у пенсійній системі

5 березня прийнято постанову Кабінету Міністрів України №236 „Про роз’яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 № 727 для фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за межами України, в умовах світової фінансово-економічної кризи”.
ПОСТАНОВА від 5 березня 2009 р. N 236

Особи, для яких визначені особливості застосування Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727 - це громадяни України, які провадять підприємницьку діяльність за межами України без залучення до неї найманих працівників та членів сім'ї, в тому числі за договорами цивільно-правового характеру.

Фізичні особи, які провадять підприємницьку діяльність за кордоном мають право обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Для цього вони повинні звернутися особисто, рекомендованим листом (з описом вкладення) або через уповноважену особу до державного реєстратора за місцем проживання в Україні та подати всі необхідні документи для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця, а також звернутися в такий спосіб до органів податкової служби та подати письмову заяву про отримання свідоцтва про сплату єдиного податку та платіжний документ (квитанцію, копію платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку.

Загальна рекомендована ставка єдиного податку для фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за межами України, за календарний місяць - 200 гривень.

З метою забезпечення зарахування періоду роботи за кордоном до страхового стажу у повному обсязі рекомендована сума платежу становить 500 гривень, з урахуванням ставки єдиного податку та внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Фізичні особи, які провадять підприємницьку діяльність за кордоном є особами, застрахованими в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства.

Особливістю оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за кордоном є те, що:

- доходи, що обкладаються єдиним податком, в сумі до 500 тис. гривень не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку її загальних податкових зобов'язань;

- у разі коли сума доходу за календарний рік перевищує 500 тис. гривень, сума перевищення оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 7.1 статті 7 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, яка становить 15 відсотків.

Механізм добровільної участі у пенсійній системі описано у Порядку добровільної участі у пенсійній системі осіб, для яких визначені особливості застосування Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727 (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 236)

Порядок добровільної участі у пенсійній системі осіб, для яких визначені особливості застосування Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.