Бюджет та громадськість

Каталог пільг в Україні

З метою систематизації пільг юристами Центру громадської адвокатури було складено Каталог пільг. Також він може бути корисним для громадських правових приймалень, організацій, які працюють з пільговими категоріями.

Право на отримання пільг регламентуються майже 50 законодавчими і підзаконними правовими актами. Не всі громадяни знають повного обсягу пільг, які передбачені законодавством для їх пільгової категорії. Зазвичай, громадяни знають лише основні види пільг, такі як знижка на оплату житлово-комунальних послуг, безкоштовний проїзд у транспорті, безкоштовне забезпечення лікарськими препаратами тощо, однак більшість громадян і не здогадуються, що категорія пільговиків, до якої вони належать, має право, наприклад, на безкоштовну правову допомогу, право на першочергове отримання земельної ділянки, пільгове оформлення кредиту. Таких пільг можна назвати безліч. Проте багато із них також не мають фінансування.

Презентація Каталогу відбулась на круглому столі «Реалії та перспективи системи пільг в Україні», де були присутні як громадські організації соціального спрямування, так і представники органів соціального захисту.

В каталозі зазначені конкретні пільгові категорії громадян та які пільги для них передбачені. Загалом каталог містить 611 видів пільг, та окремий додаток, що стосується пільг, які встановлені Львівською міською радою. Однак за словами керівника проекту Оксани Коваль: «Навіть даний систематизований Каталог пільг є ще не повним, і буде доповнюватися та змінюватися протягом дії всього проекту, визначатимуться ті, які не мають фінансування та забезпечення.»

Ознайомитись з Каталогом пільг Ви можете на сайті проекту www.pilga.in.ua.

Каталог складено в рамках проекту «Реформування існуючої системи пільг та привілеїв в Україні – наближення до європейських стандартів» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Контакти:
Оксана Коваль, юрист Центру громадської адвокатури, керівник проекту «Реформування системи пільг та привілеїв в Україні – наближення до європейських стандартів»
тел. 8032 2528075, 80979812738
e-mail: pilga@lawngo.net

Причіплений файлРозмір
каталог.pdf1.05 MБ

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.