Бюджет та громадськість

Мінпраці: Після аварії на ЧАЕС в Україні було запроваджено компенсаційну політику по відношенню до всіх категорій населення, яке зазнало впливу наслідків Чорнобильської катастрофи

Вирішення чорнобильських нагальних проблем є важливим напрямом діяльності Мінпраці. Адже відлуння Чорнобильської катастрофи з часом набуло нового соціального забарвлення. Незважаючи на досить значні суми державних видатків, не всі заходи спрацьовують однаково ефективно і мають чітку адресну спрямованість. Тому традиція проведення парламентських слухань дає можливість краще зрозуміти проблеми, спільно віднайти підходи до розв’язання складних питань, довести до громадськості заходи, які запроваджує Уряд для полегшення непростої долі постраждалих громадян. Про це сказав сьогодні заступник Міністра праці та соціальної політики України Володимир Барабаш, виступаючи під час Парламентських слухань на тему „Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи”.

За його інформацією, після аварії на ЧАЕС в Україні було запроваджено компенсаційну політику по відношенню до всіх категорій населення, яке зазнало впливу наслідків Чорнобильської катастрофи. Соціальний захист постраждалих громадян регламентується Законом України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 № 796-XІІ. Компенсаційні виплати та доплати відповідно до розмірів, передбачених цим Законом, потребують щорічно бюджетних видатків у розмірі понад 50 млрд. гривень.

Володимир Барабаш наголосив, що пріоритетним завданням соціального захисту постраждалих громадян є оздоровлення. У 2009 році фінансування за цією програмою збережено на рівні минулого року. При цьому Мінпраці запроваджено єдиний підхід до цінової політики при закупівлі путівок, централізовану закупівлю путівок до відомих курортів України - Криму, Миргороду, Моршина, Трускавця, Закарпаття. Також ліквідовано довгострокову заборгованість з виплати компенсацій за путівку. В усіх областях потерпілі діти проходять курс санаторно–курортного лікування, а не оздоровлення в позаміських таборах відпочинку, як це було до передачі повноважень на центральний рівень.

Як повідомив заступник Міністра, у 2008 році прийнято постанову Кабінету Міністрів про збільшення доплат особам, які працюють у зоні відчуження. Вони встановлені у розмірі 150 % від мінімальної заробітної плати. Таким чином, з 1 січня 2009 року проводяться щомісячні доплати 7 418 особам у розмірі 907 грн., а з 1 квітня – 937,5 грн.

Також торік було істотно підвищено розміри пенсій, зокрема, щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, постраждалим громадянам, які стали інвалідами, - у 6 - 7 разів, віднесеним до категорії потерпілих - майже у 8 – 12 разів. Щомісячна компенсація у разі втрати годувальника збільшилася у 6,2 раза, мінімальний розмір державної пенсії по інвалідності учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в залежності від групи інвалідності та року участі у ліквідації аварії, - у 1,3 – 1,9 раза.

Як відомо, за результатами минулорічних парламентських слухань, з метою реформування системи соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Мінпраці було доручено прискорити внесення на розгляд Верховної Ради проекту закону про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, не допустивши зниження досягнутого рівня соціального захисту. Щодо цього Володимир Барабаш доповів, що спільно з центральними органами виконавчої влади, науковими установами, сторонами соціального партнерства, громадськими „чорнобильськими” організаціями Мінпраці здійснено значний обсяг роботи з опрацювання законопроекту, зокрема, пропонується внести зміни до 45 із 69 статей чинної редакції Закону. Натомість у зв’язку із світовою фінансовою кризою та неможливістю збільшити видаткову частину бюджету виконання багатьох з них у нинішніх умовах є проблематичним. Тому на засіданні Міжвідомчої робочої групи з розроблення проекту Закону було прийнято колегіальне рішення ініціювати перед Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України розгляд питання про відтермінування внесення зазначеного законопроекту до стабілізації соціально-економічної ситуації в країні.

„У своїй діяльності Міністерство праці та соціальної політики розраховує на підтримку та розуміння громадськості. Сьогодні, як ніколи, для єдності і порозуміння в суспільстві потрібна консолідація зусиль усіх гілок влади, політичних партій та громадських об’єднань. Адже надати кожній конкретній людині конкретну допомогу і розв’язати „гордієві вузли” чорнобильських проблем нам вдасться тільки спільними зусиллями”, - наголосив Володимир Барабаш.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.