Бюджет та громадськість

Круглий стіл "Пенсійне забезпечення: реалії і перспективи"

Реформування пенсійної системи в Україні обговорювалось під час „круглого столу” „Пенсійне забезпечення: реалії і перспективи”, який пройшов в редакції газети „Урядовий кур’єр”.

Директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства праці та соціальної політики України Микола Шамбір у своєму вступному слові наголосив на важливості прийняття Верховною Радою України проекту закону „Про внесення змін до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, розроблений Мінпраці. За його словами, цей документ передбачає впорядкування розрахунку заробітку для обчислення пенсії жінкам на час догляду за дитиною до 3х років; громадянам, які тимчасово доглядають за інвалідами, проходять строкову військову службу; збільшення розмірів пенсій сезонним працівникам шляхом удосконалення порядку обчислення страхового стажу; самостійне визначення суб’єктами підприємницької діяльності суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для себе та членів їх сімей та ін.

У свою чергу представниця профспілок Галина Голєусова зазначила, що вона, як пенсіонерка, задоволена схемою одержання пенсій за індивідуальним календарним графіком, який було введено з 1 січня 2009 року. „З 1 січня пенсію приносять без затримок”, - зазначила вона.

Також учасники „круглого столу” торкнулися питання справедливості пенсійної системи. Вони відзначили кроки, зроблені Урядом минулого року щодо осучаснення пенсії (з 1.01.08 пенсії перераховано з середньої заробітної плати за 2006 рік у розмірі 928,81 грн.), а також необхідність подальшого збільшення заробітної плати у майбутньому. Як зазначив Микола Шамбір, нові призначення здійснюються із застосуванням показника заробітної плати за 2008 рік, який збільшився на 31% в порівнянні з 2007 роком.

Середній розмір пенсії сьогодні складає 912,81 грн., а максимальний – 5 967 грн. Говорячи про „спеціальні” пенсії, то, за словами заступника Голови правління Пенсійного фонду України Віктора Колбуна, вище максимального розміру пенсії отримують лише 2 776 громадян. Найбільші розміри пенсій мають народні депутати, судді та прокурори.

Учасники „круглого столу” погодилися, що підвищення пенсій можливе за рахунок підвищення заробітних плат. А на тлі кризи важливо зберегти ті результати, яких вдалося досягти.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.