Бюджет та громадськість

Який порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам?

Україна певною мірою здійснює піклування про дітей-інвалідів шляхом надання соціальної допомоги. В Україні право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років.

Ви запитаєте, ким і на яких підставах встановлюється інвалідність? Інвалідність встановлюється органом медико-соціальної експертизи, який встановлює причину, групу інвалідності та її строк. Державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку.
Дітям-інвалідам, які мають одночасно право на пенсію та право на державну соціальну допомогу, вид її призначається за їх вибором. При цьому, якщо дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, а також на державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.
Державна соціальна допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років призначається у розмірі 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У разі збільшення прожиткового мінімуму розмір допомоги підвищується. З дня набрання чинності закону про збільшення розміру прожиткового мінімуму державна соціальна допомога встановлюється у новому розмірі. Якщо дитина-інвалід, на яку виплачується державна соціальна допомога, по досягненню 18-річного віку визнана інвалідом з дитинства, допомога виплачується у новому розмірі за її заявою.
Звертаємо Вашу увагу на те, що у разі пропуску строку переогляду, виплата державної соціальної допомоги зупиняється. При визнанні знову інвалідом або дитиною-інвалідом, виплата допомоги поновлюється з дня зупинення.
Що ж стосується надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, то вона встановлюється у таких розмірах:
1) на дитину-інваліда віком до 6 років – 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
2) на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років – 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.
Для догляду за дитиною-інвалідом надбавка призначається одному з батьків чи опікунів, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається також одинокій матері чи батьку незалежно від факту роботи.
Хочемо зазначити, що при визначенні розмірів надбавок на догляд за дітьми-інвалідами з важкими формами інвалідності, які потребують постійного стороннього догляду або допомоги (прикуті до ліжка), не може застосовуватися рівень забезпечення прожиткового мінімуму.
Які документи потрібно подати для призначення державної соціальної допомоги дітям-інвалідам? Для призначення допомоги подаються наступні документи: заява про призначення усіх видів соціальної допомоги за формою; документ, що засвідчує особу; ідентифікаційний номер; свідоцтво про народження дитини-інваліда; довідка з місця проживання та ін.
Для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом одному з непрацюючих батьків, який здійснює догляд за дитиною-інвалідом, додатково до вищезазначених документів потрібно подати: заяву про призначення надбавки; довідку про склад сім’ї; оригінал трудової книжки; довідку про спільне проживання дитини-інваліда з одним із батьків.
Управління праці та соціального захисту населення зобов’язане не пізніше 10 днів з дня надходження документів у письмовій формі повідомити батьків дитини-інваліда про право на державну соціальну допомогу, її розмір і порядок надання.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.