Бюджет та громадськість

Проблеми здійснення та захисту права власності слід вирішувати

24.03.2011р. у Львові відбулося обговорення (фокус група) «Проблеми реалізації та захисту права власності в Україні» щодо визначення проблем, пов’язаних з реалізацією та захистом права власності в Україні. Обговорення відбувалося в рамках проекту «Покращення умов реалізації та захисту права власності як основного речового права», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду „Відродження”

На заході були присутні представники неурядових організацій, при яких діють безкоштовні правові приймальні для громадян, а також представники інших неурядових організацій.

Основними питаннями, які стали предметом обговорення, були проблеми здійснення та захисту права власності, причини, які зумовлюють труднощі в реалізації та захисті права власності, найбільш поширені категорії справ, щодо яких виникає багато труднощів у здійсненні права власності, проблеми здійснення права спільної власності.

Також учасники порушили питання про соціальні виплати як особливий об’єкт права власності, та проблеми, пов’язані з цього реалізацією. Зокрема, було акцентовано увагу на порушення державою не лише права власності на соціальні виплати, а права на належний життєвий рівень.

Також учасники обговорили роль органів державної влади та органів місцевого самоврядування і інших організацій та осіб у сприянні щодо вирішенні проблем, пов’язаних із здійсненням права власності. Учасники підкреслили особливу роль безкоштовних правових приймалень для громадян, які на безоплатній основі надають юридичні консультації громадянам з цих питань.

Загалом учасники підсумували результати діяльності громадських правових приймалень щодо справ, пов’язаних з порушенням права власності та визначили найбільш поширені та типові порушення права власності, пов’язані з його реалізацією та здійсненням, до яких належать – неоднаковий підхід до узаконення самочинного будівництва, складнощі процедури оформлення прав на землю, неправильне застосування судами норм процесуального права (щодо підвідомчості земельних спорів), що зумовлює неможливість оперативного та ефективного захисту права власності та інші.

Надія Зелінська,

Центр громадської адвокатури
Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.