Бюджет та громадськість

Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги перевищує 20% середньомісячного сукупного доходу, сім’я має право на субсидію

Управління соціального захисту звертається до мешканців з проханням в умовах фінансово-економічної кризи оформлювати житлові субсидії. За 2008 рік понад 13 тис. львівських сімей скористались державною субсидією на загальну суму 7 млн 702 тис. грн. В цілому у Львові нараховується близько 248 тис 500 сімей.

Як повідомила начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталя Федорович, для тих сімей, які за певних причин не можуть оформити субсидію, але є малозабезпеченими та соціально незахищеними, районні комісії будуть робити винятки. Наприклад, у випадку, якщо розмір житлової площі перевищує норму користування або якщо особа не є власником приміщення (уклала договір довічного утримання) чи у випадку, якщо сім’я має у своєму володінні більше ніж один транспортний засіб, районні комісії можуть прийняти рішення про призначення субсидії, попередньо зробивши обстеження рівня забезпечення сім’ї.

Що таке державна житлова субсидія?
Державна житлова субсидія – це вагома соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям м. Львова, запроваджена у травні 1995 року. Державна субсидія стала першою соціальною програмою ринкового типу, яка забезпечила адресну підтримку найменш захищених сімей і громадян в умовах поступового підвищення частки покриття населенням собівартості житлово-комунальних послуг.

Хто має право на отримання державної житлової субсидії?
Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм перевищує 15% (для пенсіонерів) або 20% середньомісячного сукупного доходу, сім’я має право на призначення житлової субсидії.
Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного прописаного у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут прописаних, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, на якого відкрито особові рахунки за місцем реєстрації.
Субсидія надається за умови, що всі працездатні члени сім’ї працюють, навчаються, або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу.

Як виняток за рішенням районних комісій, можуть бути призначені субсидії у таких випадках:
- незалежно від розміру загальної площі житла;
- якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися за денною формою у вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії;

- уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському фонді, або будь-яка особа, що зареєстрована в житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- якщо сім’я має у своєму володінні більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує норми володіння чи користування загальною площею житла;
-
- у випадках придбання житлового приміщення субсидія призначається через рік з моменту придбання;
-
- якщо сім’я має у своєму володінні більше ніж один транспортний засіб;

- якщо при повторному зверненні за призначенням субсидії відсутні доходи у окремих працездатних громадян зареєстрованих у житловому приміщенні або якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим від неоподаткованого мінімуму доходів громадян;

- не власнику житлового приміщення.

Як можна оформити субсидію?
Для цього потрібно звернутися у районний відділ соціального захисту з переліком необхідних документів, серед яких:
1. Заява встановленої форми;
2. Декларація про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих в житловому приміщенні;
3. Паспорти всіх членів сім’ї;
4. Відомості про забезпечення житловою площею та комунальними послугами:
5. Довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (за затвердженими формами);
Громадяни, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, подають з податкових адміністрацій довідки про дохід за попередні два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.
6. Ідентифікаційні номери;
7. Трудові книжки ( для непрацюючих пенсіонерів).

З питань призначення субсидій звертатися у районні відділи субсидій:
Галицький р-н 272-46-55
Франківський р-н 238-17-18
Залізничний р-н 295-82-26 (27)
Шевченківський р-н 231-84-58
Сихівський р-н 221-80-55
Личаківський р-н 276-98-24
Прийом документів проводиться у всі робочі дні тижня окрім вівторка. У понеділок та середу – з 10.00 до 19.00, у четвер та п’ятницю – з 8.00 до 17.00 години.

Як самостійно визначити розмір житлової субсидії?

Сім’я може самостійно, зробивши певні розрахунки, визначити розмір житлової субсидії. Для цього необхідно визначити вартість житлово-комунальних послуг в місяці, в якому заявник хоче звернутися по субсидію, та обчислити середньомісячний дохід всіх членів сім’ї.
Приклад: Склад сім’ї – дві особи, вартість житлово-комунальних послуг в межах норм – 188,19грн., середньомісячний сукупний дохід всіх членів сім’ї - 774,66грн.
15% від середньомісячного доходу
(від 774,66грн.)Розмір субсидії
(188,19грн.-116,20грн.)20% від середньомісячного доходу
(від 774,66грн.)Розмір субсидії
(188,19грн.-154,93грн.)
116,20грн.71,99грн.154,93грн.33,26грн.

http://www8.city-adm.lviv.ua/info/vgz.nsf/NewsLMRv/A8A1A44FB041A1D6C2257...

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.