Бюджет та громадськість

Чи повинні інваліди сплачувати касовий збір?

Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176, встановлено, що особи, які користуються пільгами в здійсненні оплати поїздки міжміськими маршрутами, звертаються у квиткову касу автостанції для внесення відповідної позначки до касової відомості та отримання квитка на пільговий проїзд.

При цьому, зазначеними правилами дано визначення вартості проїзду та вартості квитка, а саме:
Вартість проїзду – сума, за якою автомобільний перевізник здійснює перевезення, що включає вартість за тарифом, податок на додану вартість та страховий платіж. Зокрема, відповідно до Положення про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті пасажири, що мають право на безкоштовний проїзд, підлягають обов’язковому особистому страхуванню без сплати страхового платежу;
Вартість квитка – сума, що складається з вартості проїзду автобусом, автостанційного збору, плати за послуги з попереднього продажу квитків (за наявності такої).
Згідно з роз’ясненням Державного Департаменту автомобільного транспорту (Укравтодор) Мінтранс зв’язку відповідно до статті 36 Закону України «Про автомобільний транспорт» автостанції надають пасажирам послуги, пов’язані з їхнім проїздом автобусними маршрутами загального користування. До обов’язкових послуг, що повинні надаватися автостанціями пасажирам належать продаж квитків, користування приміщеннями для чекання поїздки облаштованими місцями для сидіння, можливість користування громадськими вбиральнями, інформування щодо розкладу руху автобусів та вартості поїздки. За надання обов’язкових послуг автостанції з осіб, які придбавають проїзні квитки, стягують плату у вигляді автостанційного збору, тобто послуги, пов’язані з проїздом пасажирів.
Враховуючи наведене, громадяни, які мають право на безоплатне отримання послуги з проїзду, одержуючи квиток на проїзд не оплачують вартість проїзду, а всі інші послуги, у тому числі автостанційний збір, оплачують за власний рахунок.

Правові консультації надаються в рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Правові консультації громадянам також надаються щоденно (з 10-00 до 17-00) у Центрі громадської адвокатури за адресою м.Львів, пр.Чорновола, 63, оф.413. Телефон (факс) 252-75-80, 0974865593, e-mail: cga@lawngo.net, www.pilga.in.ua

Оксана Коваль, Ірина Михалюк
Центр громадської адвокатури

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.