Бюджет та громадськість

Прем’єр має подбати про кошти на поховання учасників бойових дій та членів їхніх сімей, – Президент України

Президент України Віктор Ющенко підписав Закон «Про внесення змін до законів України щодо поховання учасників бойових дій і соціального захисту членів їх сімей», прийнятий Верховною Радою України 15 січня 2009 року, ураховуючи соціальну спрямованість Закону на поліпшення соціального захисту учасників бойових дій та членів їх сімей, а також його підтримку Кабінетом Міністрів України. Про це сьогодні, 4 лютого, ЗІК повідомила прес-служба Президента України.

Водночас, у листі до Прем'єр-міністра України Ю. Тимошенко Президент звертає увагу, що внесеними цим Законом змінами до статті 14 Закону України «Про поховання та похоронну справу», які наберуть чинності з 1 липня 2009 року, передбачається безоплатне поховання всіх учасників бойових дій. Таким чином, значно розширюється коло осіб, поховання яких згідно з частиною п'ятою статті 14 названого Закону має здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, що потребуватиме додаткових видатків органів місцевого самоврядування.

В. Ющенко зауважує, що згідно з частиною третьою статті 142 Конституції України та частиною другою статті 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади і попередньо не забезпечені відповідними фінансовими ресурсами, компенсуються державою.

З огляду на наведене, Президент просить забезпечити вирішення в установленому порядку питання про передачу органам місцевого самоврядування необхідних фінансових ресурсів для реалізації положень Закону України «Про внесення змін до законів України щодо поховання учасників бойових дій і соціального захисту членів їх сімей».книгакнига

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.