Бюджет та громадськість

ВР ухвалила зміни до процедур реєстрації громадських формувань

26 листопада 2015 р. прийнято парламентом зміни до процедур реєстрації громадських формувань.

Так проект Закону про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань №2983 від 02.06.2015 р. передбачає певну уніфікацію процедур реєстрації різних суб’єктів, у тому числі дещо наближає їх до тих, які визначені були в інших законах.

Варто відзначити, що у Законі «Про благодійну діяльність та благодійні організації» одразу передбачено відсилку до єдиного закону, який має стосуватись різних суб’єктів щодо реєстраційних процедур.

Натомість не вдалось цього зробити у Законі «Про громадські об’єднання», і він після прийняття передбачив окремі положення реєстрації для цих суб’єктів.

Норми щодо реєстрації громадських об’єднань, символіки тощо внесено у єдиний законопроект. Дещо переглянуто перелік документів. Так, тепер підписи посвідчувати нотаріально на заяві про реєстрацію не потрібно, достатньо подачі реєстраційної картки. Збережено безкоштовну реєстрацію нових об’єднань та благодійних організацій.

Орган реєстрації для організацій не зміниться, ці функції виконуватимуть представники органів юстиції, водночас вони матимуть повноваження державних реєстраторів, а тому вдасться «вкладатись» у терміни реєстрації, які передбачені для всіх інших юридичних осіб, уникати проблем із переданням даних із реєстрів.

Громадські об’єднання без статусу юридичної особи також включатимуться в єдиний реєстр. Також суттєвим положенням законопроекту є те, що ще одну «інстанцію» на шляху реєстраційних процедур, можна буде «пройти» у реєстратора. Бажаючі громадські формування можуть подати заяву про включення у Реєстр неприбуткових установ та організацій разом із пакетом щодо реєстрації.

Підготовлено програмою правової підтримки НУО, Центр громадської адвокатури

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.