Бюджет та громадськість

Моніторинг тендерів ціною в 50 000 грн.

ГО “Філософія серця” за результатами моніторингу державних закупівель виявила порушення з приводу опалення Вінницької обласної клінічної лікарні.

Громадські активісти почали з’ясовувати деталі тендерних процедур і саме цікаво, що Комунальне підприємство “Вінниця теплоенерго” розірвали договір з лікарнею, та надіслали листа, що наступним постачальником тепла буде ТОВ “ВІНТЕА”.
За результатами власних розслідувань активісти ГО “Філософія серця” звернулися до голови Вінницької обласної ради з вимогою вивчити ситуацію та вжити відповідних заходів.
За підсумками створеної робочої групи була низка зауважень. А саме: Фінансова інспекція зафіксувала порушення Закону України “Про здійснення державних закупівель”. Екологічна інспекція зафіксувала використання обладнання без розроблення проекту та отримання дозволів на викиди в атмосферу. Також було зафіксовано відсутність дозволів на використання земельної ділянки.
В результаті цього розслідування ТОВ “ВІНТЕА” подало в суд про захист ділової репутації з вимогою спростувати інформацію громадської активістки Юлії Григи та стягнути 50 000 грн. відшкодування майнової моральної шкоди за оціночні судження, що містяться в замовному сюжеті.

Відео можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=sIxkwok7Nd4&feature=youtu.be

Громадські активісти та представники ЗМІ з різних регіонів написали звернення до антикорупційного та свободи слова комітетів Верховної Ради України з приводу даної ситуації, яка склалася та просять звернути увагу до питання свободи слова у м. Вінниці.
26 жовтня 2015 року вже відбулося друге судове засідання. За словами представника позивача, Юлія Грига взагалі не мала права висловлювати свою власну думку з того чи іншого приводу.
Така постановка питання ставить під загрозу не тільки свободу слова, але й може нашкодити реальній роботі в сфері громадського контролю за бюджетними коштами. В такий спосіб вінницькі олігархи намагаються нейтралізувати громадську активність і залякати активістів, які працюють над прозорістю бюджетів.

Підписати цей лист громадські ативісти та представники НУО Львівської області зможуть в офісі Центру громадської адвокатури за адресою: пр. Чорновала, 63 офіс 706 (7 поверх)
тел. 032 244 46 59, 096 95 72 585,099 27 50 240

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.