Бюджет та громадськість

Голова та члени комітету з конкурсних торгів не дотримувалися норм закону при здійсненні державних закупівель

Громадська організація “Центр громадської адвокатури” здійснює громадський моніторинг державних закупівель з метою виявлення порушень Закону України «Про здійснення державних закупівель», та звернення до компетентних органів для вчасного реагування.

Так, було надіслано звернення до Державної фінансової інспекції у Львівській області з приводу державних закупівель, що проводилися відділом освіти Франківського району Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міськради.
За результатами розгляду звернення Держфінінспекцією повідомлено, що відповідно до плану роботи на I квартал 2015 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти за період з 01.09.2012 по 31.01.2015 роки, під час якої встановлено порушення вимог Закону України “Про здійснення державних закупівель”, вчинені головою та членами комітету з конкурсних торгів.
Зокрема, відповідно до п.3 ч.1 ст. 29 Закону визначено, що замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів, у разі якщо пропозиція не відповідає документації конкурсних торгів.
При проведенні закупівлі послуг їдалень в 2014 році в пропозиції учасника ФОП Подольський М.З. не була довідка про відсутність заборгованості, але пропозиція не була відхилена.
Перевіркою також було встановлено, що представлені примірні меню, киї містять об’єм готової страви та її вартість, не відповідають примірним меню визначеним у документації конкурсних торгів в частині меншого об’єму готових страв. Незважаючи на вищенаведене комітетом з конкурсних торгів не відхилено ФОП Подольський М.З., ФОП Задорожний Ю.І., ФОП Олійник О.Р., як такі що не відповідали умовам документації.
Ревізією дотримання законодавства при закупівлі продукції рибної, свіжа охолоджена чи заморожена (код 10.20.1) в 2014 році встановлено, що комітетом з конкурсних торгів прийнято рішення про відхилення пропозицій конкурсних торгів ФОП Маяковського А.А, як таку, що не відповідала вимогам документації конкурсних торгів в тій частині, що учасником не подано оригіналу або нотаріально завіреної копії довідки з обслуговуючого банку про відсутність заборгованості за кредитами та відсутні копії не менше 3-ох виконаних аналогічних договорів. Дослідивши усі документи подані учасником, було виявлено, що пропозиція конкурсних торгів ФОП Маяковського А.А, яка була дешевшою від пропозиції переможця закупівлі на 113, 58 грн., відхилено без наявних на те підстав.
За результатами ревізії за порушення законодавства про здійснення державних закупівель на голову комітету з конкурсних торгів Пристанську О.І. складено протокол про адміністративне порушення за ч.1 ст. 164-14 КУпАП, який скерований до Франківського районного суду м. Львова.
Публікацію було створено в рамках проекту “Створення і впровадження державної системи контролю за коштами “Відкритий бюджет”, який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.
Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.