Бюджет та громадськість

Конкуруючі фірми, які пов’язані та можуть бути пов’язані

Здійснюючи моніторинг державних закупівель Центр громадської адвокатури натрапив на цікаву закупівлю, а саме, яка стосується закупівлі код 20.11.1 - гази промислові у медичній сфері у Львівській області щороку конкурують фірми, які були пов’язаними та можуть бути пов’язаними, а також відхиляються пропозиції інших фірм.

Так Львівська обласна клінічна лікарня провела торги з завершенням визначення переможця ТзОВ «Фірма «Львівкисень» (ЄРПОУ 32053870) на суму 215378,09 грн., Львівський обласний державний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр Львівської облдержадміністрації на суму 128400 грн., Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м.Львова на суму 939390,53 грн. та інші установи.
Комунальна міська дитяча клінічна лікарня м.Львова на суму 339649.6 грн. визначила переможцем ПАТ «Львівський хімічний завод», також Комунальна 8-а міська клінічна лікарня м.Львова та ряд інших. У додатку подається вибірка з початку цього року із Віснику державних закупівель.
У більшості торгів тільки ці два підприємства конкурували між собою. В поодиноких тендерах була присутня інша фірма, яка не ставала переможцем.
Варто відзначити, що за даними ЄДР ТзОВ «Фірма «Львівкисень» належить І.Михайлович, до того вона належала Крістіні Бобришовій, ПАТ «Львівський хімічний завод» Анатолію Бобришову, у частці ПАТ за даними SMIDA у 2013 р. третина належала Крістіні Бобришовій, вона була у складі керівних органів. Таким чином, ці учасники можуть бути пов’язаними між собою.
Неодноразово протягом двох років у пресі та публікаціях з’являються повідомлення про те, що ці учасники у всіх закупівлях, що стосуються цього предмету, «конкурують» між собою та тільки двоє беруть участь у торгах, почергово стаючи переможцями.
Центр громадської адвокатури звернувся до Державної фінансової інспекції у Львівській області для того, щоб звернули увагу на цей факт, з’ясували можливу пов’язаність підприємств, причини та умови, за яких беруть участь у торгах ці учасники, підстави та їх законність відхилення пропозицій інших підприємств, які брали участь у торгах.
У відповіді Держфінінспекції міститься інформація про те, що в даний час працівники Держфінінспекції у Львівській області проводиться планова ревізія фінансово-господарської діяльності Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, а також Планом контрольно-ревізійної роботи на IV квартал 2015 року передбачено її проведення у Комунальному закладі “Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня” та Комунальній міській дитячій клінічній лікарні, в ході яких буде проведено перевірку державних закупівель послуг щодо прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів (послуг з прання медичної білизни), а у випадках виявлення порушень будуть вжиті заходи, визначені Законом України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”.
Публікацію було створено в рамках проекту “Створення і впровадження державної системи контролю за коштами “Відкритий бюджет”, який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.
Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.