Бюджет та громадськість

Цікаві кейси: чому відсутні резонансні рішення на сайті Антимонопольного для Львівській області

ГО «Центр громадської адвокатури» здійснює постійний моніторинг ходу закупівель відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Ця діяльність здійснюється регіональним офісом у рамках проекту Центру політичних студій та аналітики «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет», за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.
У процесі моніторингу рішень постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель було виявлено, що відсутні тексти рішень.

Нагадаємо, що відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» Антимонопольний комітет України є органом оскарження. Рішення органу оскарження підлягають обов’язковому оприлюдненню після їх прийняття на веб-порталі Уповноваженого органу та не пізніше наступного робочого дня також оприлюднюються на веб-порталі Антимонопольного комітету України.

Так, відсутніми були:
1. Рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель № 1433-р/пк-ск від 19.08.2015 р., згідно з яким за результатами розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю Торгового Дому "Тепло" від 08.07.2015 № 0807/1 Відділ освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області зобов’язано скасувати всі рішення, прийнятті після розкриття пропозицій конкрунсих торгів учасників процедури закупівлі – "05.10.1. Вугілля кам'яне (вугілля кам'яне марок Г)" [оголошення № 130972, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 14.05.2015 № 251 (14.05.2015)].
В даному рішення вказувалося, що Переможець не надав усі документи, які були передбачені Документацією конкурсних торгів, а саме: відповідно до п. 1.1 копії договору від 28.05.14р. №232, відсутній рахунок та накладна, які є невід’ємною частиною договору. Таким чином пропозиція конкурсних торгів Переможця не відповідала вимогам.
2. Рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель № 1496-р/пк-ск, згідно з яким, за результатами розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВИЙ ДІМ" "БМЗ" від 30.07.2015 № 30/07/15, відокремлений підрозділ "Служба матеріально-технічного постачання" державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" зобов’язано відмінити процедуру закупівлі – "30.20.4. Частини залізничних локомотивів, трамвайних моторних вагонів і рухомого складу; кріплення та арматура і їхні частини; механічне устаткування для керування рухом код ДК 016:2010-30.20.4 [частини локомотивів чи рухомого складу ДК 016:2010-30.20.40-30.00 (запасні частини до тепловозів М62)]" [оголошення № 126230, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 06.05.2015 № 246(06.05.2015)].
Підставою для відміни було те, що пропозиції переможця не відповідали вимогам документації конкурсних торгів. Так, в копіях пропозиції конкурсних торгів переможця наявні копії технічних креслень, в яких міститься інформація викладена російською мовою.
Центр звернувся із відповідними запитами до Антимонопольного комітету України про надання копій рішень, оскільки ці два рішення були відсутні за даними посилання.

На сьогодні тексти наявні за посиланням: http://www.amc.gov.ua/amku/control/main/uk/publish/article/115336, http://www.amc.gov.ua/amku/control/main/uk/publish/article/115576

Публікацію було створено в рамках проекту «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет», який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.
Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.