Бюджет та громадськість

Про проект

Портал створений у рамках проекту «Реформування системи пільг та привілеїв в Україні – наближення до європейських стандартів».

На сьогоднішній день він виконує роль інформаційного ресурсу із соціально-правових тематик, актуальної інформації для соціальних НУО.

Проект «Реформування системи пільг та привілеїв в Україні – наближення до європейських стандартів" реалізовувався за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Система пільг є важливою складовою загальнодержавної політики. Її спрямовано на досягнення якісно нового рівня соціального захисту громадян та посилення соціальних гарантій. Сьогодні на державному рівні встановлено близько двох сотень видів соціальних виплат, пільг, доплат та дотацій. Кількість поданих законопроектів щодо соціальних пільг і привілеїв також зростає. З кожним роком кількість пільговиків росте в Україні, сьогодні це майже половина населення. Проте багато із них є символічними і такими, що не впливають і не покращують становище громадян, для яких вони передбачені, воно є швидше декларацією з боку держави, аніж реальним піклуванням про добробут.

Проект має на меті розроблення пропозицій щодо можливості скасування пільг і привілеїв, визначення необхідних механізмів для їх реалізації, зміну світогляду громадян України щодо наявності пільг та привілеїв і необхідності їх реформування.

Завданнями, які перед собою ставить проект, є:
1. Аналіз законодавства України що стосується соціальної сфери, визначення всіх пільг та привілеїв, а також пільгових категорій громадян.
2. Аналіз соціального законодавства іноземних держав, визначення найсприятливішої моделі соціального захисту для України та визначення механізмів її запровадження;
3. Визначення готовності громадян до зміни існуючої системи пільг та привілеїв;
4. Розроблення та обговорення рекомендацій щодо скасування конкретних видів пільг та привілеїв, і заміни їх на адресні грошові допомоги.

Центром громадської адвокатури проведено анкетування громадян в органах соціального захисту міста Львова. Дане анкетування допомогло визначити ставлення громадян до існуючої системи пільг та привілеїв, а також до можливості її заміни на адресну грошову допомогу.

У рамках проекту здійснюється випуск «Соціального радника» – дайджест має на меті інформування громадян та представників органів влади щодо необхідності реформування пільг та привілеїв, він містить коментарі працівників органів соціального захисту населення та інших органів влади, науковців-правників спеціалістів права соціального забезпечення тощо, описує позитивний досвід країн Європейського Союзу, що є особливо актуально в умовах інтеграції України до стандартів ЄС тощо. Дайджест розповсюджується в електронному вигляді шляхом розсилки та в паперовому вигляді в органах влади для поширення серед громадян.
Результати аналізу українського та іноземного законодавства, а також результати анкетування обговорені під час круглого столу за участю представників громадських організацій, вчених-правників спеціалістів у галузі права соціального забезпечення, представників органів влади.

Також за підсумками роботи по проекту видано звіт «Реформування пільг та привілеїв – наближення до європейських стандартів», яка включає аналіз законодавства, яке регулює встановлення пільг та привілеїв і порядок їх надання, висвітлення проблем існуючої системи пільг, як пережитку пострадянської системи, можливі перспективи їх заміни і скасування, а також зарубіжний досвід забезпечення соціальних та економічних прав людини.

У рамках діяльності створено та адмініструється Інтернет-ресурс щодо реалізації та захисту соціальних прав в Україні – Соціально-юридичний портал www.pilga.in.ua, на якому можна знайти продукти та результати проектної діяльності.

З грудня 2009 року розпочала також свою роботу юридична консультація щодо проходження медико-соціальної експертизи та вирішення спірних питань у відносинах із МСЕК на Львівщині.Портал також бере участь в інформуванні про проект.

Мешканці області, які проходять медико-соціальну експертизу та усі пов’язані із цим процедури, мають можливість отримати правову інформацію, консультації, юристи допомагатимуть у вирішенні спірних питань, захисті порушених та оспорюваних прав у взаємовідносинах із органами влади у сфері охорони здоров’я.

Така діяльність здійснюється у рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Також проект передбачає відстеження та аналіз проблем та перешкод, у тому числі надмірної бюрократії та корупції, з якими стикаються громадяни, ефективності інструментів захисту прав громадян у сфері охорони здоров’я, нормативно-правового регулювання, роботу над його покращенням.

Просвітницька діяльність здійснюватиметься спільно із Львівською обласною асоціацією інвалідів. У рамках ініціативи передбачаються громадські та інформаційні заходи, спрямовані на підвищення поінформованості цільової групи, у тому числі у районах області, та через всеукраїнську газету інвалідів «Благовіст» та громадські інтернет ресурси - в інших областях. У приміщеннях, куди звертаються до МСЕК мешканці Львівщини, будуть розміщені та наповнені інформаційні стенди, матеріали консультації.

Правові консультації громадянам надаються щоденно (з 10-00 до 17-00) у Центрі громадської адвокатури за адресою м.Львів, пр.Чорновола, 63, оф.413. Телефон (факс) 252-75-80, 0974865593, e-mail cga@lawngo.net, www.pilga.in.ua. У разі потреби консультант може надати правову допомогу вдома або у стаціонарі, де він перебуває на лікуванні (за запитом на контакти центру).

Щотижня правники проводитимуть виїзні консультації у районах області в місцевих осередках Львівської обласної асоціації інвалідів. Також юристи прийматимуть у середу та п’ятницю з 10 до 14 год. в приміщенні Львівської обласної асоціації інвалідів, яке обладнане спеціальними можливостями для людей із обмеженими можливостями (м.Львів, вул..Чупринки, 85, приміщення Франківської районної адміністрації, перший поверх).

Центр громадської адвокатури запрошує до співпраці правозахисні організації, організації, які працюють із соціально вразливими категоріями громадян та інші організації.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.