Бюджет та громадськість

Забезпечення прав людей з інвалідністю - це не крок милосердя, а потужна інвестиція в розвиток всього суспільства

Забезпечення прав людей з інвалідністю – це не крок милосердя, а потужна інвестиція в розвиток всього суспільства. Під таким гаслом пройшов сьогодні прес-клуб для центральних та регіональних засобів масової інформації.

Ратифікацію Верховною Радою Конвенції ООН „Про права інвалідів” учасники прес-клубу визначили як законодавчу основу для інтеграції людей з особливими потребами у суспільство. Учасниками зустрічі було наголошено, що своєчасні внутрішньодержавні реформи, які б закріплювали правозахисний механізм, запропонований Конвенцією, могли би сприяти розв’язанню соціальних та медичних проблем людей з інвалідністю.

За словами заступника Міністра праці та соціальної політики України Сергія Бичкова, у законодавчій практиці застосовується такий варіант, як прийняття Закону України про ратифікацію із зазначенням, що він набуває чинності одночасно зі вступом у дію інших законодавчих актів, що потребували внесення змін. При цьому установлюється термін, за який Уряд повинен внести на розгляд Верховної Ради України відповідні законопроекти.

„Деякі держави, зокрема Російська Федерація, Фінляндія здійснюють поетапні заходи по реалізації Конвенції, що розраховані на декілька років. Тобто, ці країни спочатку приводять національне законодавство у відповідність до Конвенції”, - зазначив Сергій Бичков.

Учасникам заходу був також презентований результат піврічної діяльності „НАІУ” – Звіт за результатами громадського моніторингу „Права людей з інвалідністю в Україні”. Звіт містить у собі законодавчу базу щодо прав людей з інвалідністю в Україні, а також результати соціологічних опитувань. Так, наприклад, 43% опитаних вважає, що в Україні існує дискримінація по відношенню до людей з інвалідністю; 34% відповіли, що скоріше існує; 17% - важко відповісти; і тільки 6% вважають, що дискримінації по відношенню до цих людей не існує.

Голова „Національної Асамблеї інвалідів України” Валерій Сушкевич висловив подяку Міжнародному фонду „Відродження” та Міністерству праці та соціальної політики за підтримку у ході реалізації цього проекту.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.