Бюджет та громадськість

З 1 квітня 2009 року збільшиться розмір підвищення до пенсії окремим категоріям громадян

Кабінет Міністрів України своєю постановою № 198 від 11.03.2009 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” встановив з 1 квітня 2009 року підвищення до пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам у розмірі 7,5 гривні.

Як прокоментувала Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова, це робиться з метою соціального захисту громадян та підтримання їх купівельної спроможності з урахуванням зростання цін. Протягом року, за її словами, розмір підвищення збільшуватиметься ще двічі: з 1 липня – до 14,2 гривні, а з 1 жовтня - до 28,4 гривні.

Відповідно до постанови підвищення здійснюється непрацюючим особам, а особам, які одержують пенсію (державну соціальну допомогу) на дітей та (або) недієздатних осіб, - незалежно від одержуваного доходу. Також підвищення здійснюється незалежно від дати призначення (перерахунку) пенсії (щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги).

Таким чином, розмір мінімальної пенсійної виплати з 544 грн. збільшиться до 551,5 грн. - з квітня, до 558,2 грн. - з липня та до 572,4 грн. - з жовтня 2009 року.

Постановою також встановлено, що з 1 березня у зв’язку із зростанням середньої заробітної плати за 2008 рік проводиться передбачене законодавством щорічне підвищення пенсій на коефіцієнт 1,0674, який відповідає 20% темпів зростання середньої заробітної плати.

Підвищенню підлягають „трудові”, „наукові”, „військові” (для військових строкової служби) та „чорнобильські” пенсії, які протягом минулого року не підвищувались або розмір підвищення яких менше 6,74%. У минулому році відбулись істотні зміни в пенсійному законодавстві, внаслідок чого пенсії, і в першу чергу „трудові”, значно підвищилися. Водночас деякі пенсії, наприклад для науковців, майже не зростали, таким чином ці пенсії підвищаться з 1 березня 2009 року.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.