Бюджет та громадськість

У Мінпраці відбулося засідання робочої групи щодо надання у 2009 році фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів, які мають статус всеукраїнських

Засідання робочої групи відбулося під головуванням заступника Міністра праці та соціальної політики Л. Савенка та за участю представників усіх громадських організацій, що претендували на відповідну підтримку у поточному році. Рішення щодо розмірів фінансової підтримки об’єднанням інвалідів у 2009 році приймалося шляхом голосування (29-за, 4 проти, 3 утримались).

Розподіл бюджетних коштів у 2009 році здійснювався відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.08 № 236 (зі змінами), на засіданні робочої групи, утвореної Мінпраці.

У своєму виступі голова робочої групи Леонід Савенко зазначив, що для забезпечення прозорості процедури розподілу бюджетних коштів, за рекомендаціями Рахункової палати України та на виконання наказу Мінпраці від 25.12.08 № 596, було створено експертну групу з метою оцінювання пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів щодо заходів, запланованих до проведення у 2009 році за рахунок коштів державного бюджету, та затверджено Положення про неї.

До складу даної експертної групи увійшли фахівці з питань соціального захисту інвалідів з числа представників структурних підрозділів Мінпраці, Фонду соціального захисту інвалідів, Секретаріату Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, а також представник від громадських організацій інвалідів (делегований Дорадчою радою громадських організацій інвалідів до складу Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів).

За час роботи експертної групи тричі проходили засідання, на яких було відпрацьовано регламент роботи експертів та узгоджені основні критерії оцінювання програм (заходів) громадських організацій інвалідів, передбачених ними на 2009 рік, було розглянуто більше ніж 200 пропозицій щодо заходів з питань соціального захисту інвалідів, наданих 18 всеукраїнськими громадськими організаціями.

У зв’язку із зменшенням у 2009 році обсягів фінансування за програмою „Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів” майже на 20%, порівняно з минулим роком, виникла необхідність вжиття організаційних та розробки певних фінансових обмежень щодо проведення заходів громадськими організаціями інвалідів.

Про результати роботи експертної групи з розгляду пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів щодо заходів на 2009 рік присутніх повідомила заступник голови експертної групи, директор Департаменту у справах інвалідів Оксана Полякова.

О.Полякова наголосила, що оцінка заходів, запропонованих громадськими організаціями, членами експертної групи Мінпраці, була проведена з урахуванням наступних показників: економічності розрахунків, відповідності заходу основним завданням та напрямкам діяльності організації згідно Статуту та її досвіду роботи у даному напрямку, актуальності, результатам проведення аналогічного заходу у 2008 та минулих роках, відповідності запланованого заходу поставленій меті, очікуваному результату, інноваційності та оригінальності.

Крім зазначеного, експертною групою були викладені певні рекомендації щодо оптимізації використання у 2009 році коштів фінансової підтримки всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів.

Довідково.

Фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету надається громадським організаціям інвалідів, які мають статус всеукраїнських, починаючи з 2001 року. Її загальна сума за останні 8 років складала понад 175 млн. гривень. У 2009 році на фінансову підтримку таким організаціям інвалідів планується спрямувати 37 352,6 тис. гривень.

Міністерство праці та соціальної політики України

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.