Бюджет та громадськість

90% батьків інвалідів намагаються приховати свою проблему, – експерт

19 лютого у приміщенні Львівського прес-клубу реформ відбувся семінар-презентація на тему "Інклюзивна освіта - шлях у майбутнє". Метою семінару було розповісти журналістам про проблему навчання дітей з особливими потребами. Керівник асоціації сприяння інклюзії осіб з поведінковими розладами Ольга Ферт розповіла, що 90% батьків інвалідів намагаються приховати свою проблему.

Ольга Ферт вже давно займається питаннями опіки за дітьми-інвалідами та дітьми з особливостями психофізичного розвитку. Вона вважає, що хвора дитина – це, перш за все, найбільший біль для батьків. «Під час проведення опитування, 90% батьків неповносправних дітей охоче б приховали свою проблему. Чому? Через стигматизацію у суспільстві, – зазначила Ольга Ферт. – Люди не розуміють, що проблема інвалідності може зачепити кожну сім’ю. Існує 1% імовірності, що неповносправна дитина народиться у цілком здоровій сім’ї».

«65% респондентів відповіли, що вони розповіли про свою проблему колегам лише тому, що не могли приховувати її. І лише 5% заявили, що вони повністю змирилися зі своєю проблемою, – розповіла Ольга Ферт. – Однак, навіть, у цьому випадку не можна бути надто однозначними, адже і до таких батьків з часом пригнічений настрій повертається».

Окрім цього, за словами Ольги Ферт, 90% респондентів, які мають здорових дітей сказали, що вони відчувають жалість до хворих дітей. Однак, на її думку, це не конструктивна реакція на таку проблему.

Довідка:

Інклюзивна освіта – процес, у якому школа намагається відповідати на потреби усіх учнів, вносячи зміни до навчальної програми та ресурсів, щоб забезпечити рівність можливостей.

«ЗІК»

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.