Бюджет та громадськість

Безробітні селяни позбавлені права називатися безробітними

Народний депутат Роман Ткач подав до Верховної Ради законопроект, в якому він пропонує відновити конституційні права громадян - членів особистих селянських господарств - на соціальний захист у випадку безробіття.

На сьогодні місцеві центри зайнятості реєструють тільки тих осіб, які приносять довідки, видані органами місцевого самоврядування, про те, що вони не є членами особистого селянського господарства. Таким чином, селяни, хоч і не мають офіційної роботи, безробітними не вважаються і на державну допомогу права не мають. Про це повідоми ZAXID.NET.

На думку Романа Ткача, такі нововведення штучно зменшують кількість офіційно зареєстрованих безробітних за рахунок сільського населення і є дискримінаційними щодо селян. Це суперечить конституційним принципам та викликає значний соціальний спротив населення.

На думку народного депутата, прийняття відповідного закону відновить конституційні права жителів села - членів селянських господарств. А також буде нейтралізовано той негативний суспільний резонанс, викликаний дією нових обмежень права на допомогу по безробіттю.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" було внесено зміни до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про особисте селянське господарство". Внаслідок запроваджених змін діють норми, відповідно до яких члени особистих селянських господарств належать до зайнятого населення, а тому вони не мають права зареєструватись у центрах зайнятості населення як безробітні.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.