Бюджет та громадськість

Сьогодні уперше – Всесвітній день соціальної справедливості

З нагоди Всесвітнього дня соціальної справедливості, що відзначається вперше 20 лютого 2009 року, Генеральний секретар ООН Пан Гі-мун закликав світову громадськість активно впроваджувати в життя стратегії, націлені на забезпечення соціальної справедливості для всіх. Про це повідомили в представництві ООН в Україні.

Соціальна справедливість є основоположним принципом мирного та благополучного існування, як безпосередньо в самих країнах, так і у відносинах між ними. ООН підтримує принципи соціальної справедливості, пропагуючи рівність серед жінок та чоловіків, або права корінних народів та мігрантів. Ми сприяємо забезпеченню соціальної справедливості, долаючи перешкоди, що виникли перед людьми через їх відмінності по статі, віку, расової, етнічної та релігійної приналежності, культури або наявності інвалідності.

Для Організації Об’єднаних Націй прагнення соціальної справедливості для всіх лежить в самому центрі нашої глобальної місії зі сприяння розвитку та поваги людської гідності. Прийняття минулого року Міжнародною організацією праці Декларації про соціальну справедливість з метою справедливої глобалізації являється лише одним із нещодавніх прикладів, що свідчать про відданість системи Організації Об’єднаних Націй до забезпечення соціальної справедливості. В Декларації робиться наголос на гарантії досягнення справедливих результатів для всіх шляхом забезпечення зайнятості, соціального захисту, соціального діалогу та основоположних принципів і прав на робочому місці.

Як це не сумно, соціальна справедливість все ще залишається недосяжною мрією для величезної частини людства. Крайня бідність, голод, дискримінація та порушення прав людини досі наносять болючі удари по моральності суспільства. Глобальна фінансова криза несе загрозу ще більшого посилення цих явищ.

Стабільність та процвітання по всьому світу залежить від надання людям належних рівнів благополуччя та рівності можливостей. Відсутність соціальної справедливості для всіх повинна бути образлива для усіх нас. Вперше відзначаючи цей день, давайте знову підтвердимо нашу відданість принципам соціальної справедливості та активного впровадження в життя політики та стратегій, направлених на її забезпечення.

http://zik.com.ua/ua/news/2009/02/20/170518

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.