Бюджет та громадськість

Якими пільгами наділені інваліди? Чи впливає на надання пільг те, що в сім’ї є два інваліди? Що означає поняття член сім’ї?

Для інвалідів від загального захворювання та з дитинства пільги передбачені Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» і передбачають вони право проїзду з 50% знижкою в осінньо-зимовий період, право на безкоштовне (для інвалідів з мінімальною пенсією)

та пільгове забезпечення медикаментами за рецептами лікарів, право на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами та засобами пересування і реабілітації, на пріоритетне безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, забезпечення згідно черги спеціальним автотранспортом з ручним керуванням за медичними показами, визначеними профільною МСЕК, виплатою компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування (для перебуваючих на черзі в головному управлінні щодо забезпечення спецавтотранспортом).
Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.
Діти-інваліди та інваліди першої, другої груп по зору і з ураженням опорно-рухового апарату та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів зазначених категорій (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд також у метро.
Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.
Інваліди першої та другої груп мають право на позачергове і пільгове встановлення квартирних телефонів за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Порядок і умови встановлення телефонів інвалідам визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів.
Інвалідам першої, другої груп і сім'ям, у складі яких є два або більше інвалідів, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості встановлюється тільки за їх згодою.
Інвалідам першої, другої груп по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою.
Члени сім'ї - особи, які перебувають у шлюбі; проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою; їхні діти; особи, які перебувають під опікою чи піклуванням; є родичами прямої або непрямої лінії споріднення за умови спільного проживання.

Правові консультації надаються в рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Правові консультації громадянам також надаються щоденно (з 10-00 до 17-00) у Центрі громадської адвокатури за адресою м.Львів, пр.Чорновола, 63, оф.413. Телефон (факс) 252-75-80, 0974865593, e-mail: cga@lawngo.net, www.pilga.in.ua

Оксана Коваль, Ірина Михалюк
Центр громадської адвокатури

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.